Біполярний афективний розлад
Викликати лікаря або отримати консультацію
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
099-557-30-44
Біполярний афективний розлад
У приватній психіатричній клініці в Києві «ПсиМір» ми створили максимально комфортні та безпечні умови для лікування біполярного афективного розладу та манії.
Лікування біполярного афективного розладу та манії
Біполярний афективний розлад (БАР) – це ендогенне (обумовлене внутрішніми факторами) психічне захворювання. Основною причиною його появи є дисбаланс нейромедіаторів у мозку, що призводить до періодичних загострень у вигляді різких змін настрою, що не відповідають зовнішній обстановці. Найчастіше захворювання проявляється в молодому віці (від 20 до 30 років), залишаючись на все життя і завдаючи незручності (і навіть реальної небезпеки) як для самого хворого, так і для його оточуючих.
Наша клініка «ПсиМір» у Києві пропонує допомогу особам із біполярним розладом особистості та запрошує пройти комплексне лікування. Воно включає психотерапевтичну і медикаментозну терапію, що дозволяє швидко стабілізувати гострі стани і звести ризик рецидивів до можливого мінімуму. Проходження лікування у клініці здійснюється на умовах анонімності – це гарантує повну соціальну безпеку для кожного пацієнта.
Використовуємо сучасні препарати нового покоління
За час роботи ми залучили найкращих фахівців!
Лише на принципи доказової медицини
Поєднуємо медикаментозне лікування з психотерапевтичними.
Симптоми захворювання
Всі ознаки біполярного афективного розладу поділяються на фізичні та психічні, які повністю відрізняються один від одного на першій (маніакальній) та другій (депресивній) стадіях. З цієї причини це захворювання також називається маніакально-депресивним психозом. Його фізичними симптомами на активному етапі є:
- рухове збудження, що характеризується непродуктивною діяльністю (ходьба по кімнаті, бездумна перестановка предметів тощо);
- бурхлива залученість у творчу діяльність (малювання, музику та ін.) без зупинок та перерв протягом тривалого часу;
- неспровокована підвищена сексуальна активність.
- емоційна збудженість, за якої людина відчуває приплив сил і бадьорості;
- розсіяність, з частою та нерозбірливою мовою та швидким перемиканням між різними предметами розмови;
- мінімальна потреба уві сні, загальна тривалість якого за добу становить кілька годин.
- сильна втома, відчуття виснаження та відсутності енергії;
- втрата апетиту від кількох годин до кількох діб;
- сонливість у денний час, що переходить у нічне безсоння;
- виражена рухова та мовна загальмованість.
- апатія та агедонія (неможливість отримання задоволення);
- пригнічений настрій з періодичним посиленням почуття туги;
- уповільнення розумових процесів;
- складність комунікації;
- періодичні суїцидальні думки. Останні становлять реальну небезпеку життя пацієнта, тому допомогу при біполярному розладі повинна надаватися негайно.
Причини розвитку біполярного афективного розладу
Основною причиною виникнення БАР є внутрішні мозкові порушення, що супроводжуються дисбалансом нейромедіаторів. Найчастіше схильність до цього захворювання передається у спадок, хоча ця умова і не є обов'язковою. Його прояв може бути як спонтанним, так і спричиненим зовнішніми стресовими факторами: сильними переживаннями, тяжким фізичним станом, травмами, алкоголем та наркотичними засобами.
Види та стадії хвороби
У маніакально-депресивному психозі фахівці виділяють 2 основні стадії – сильного психічного та фізичного збудження, та наступної за ним глибокої пригніченості. При цьому кожна з них поділяється на щаблі. Так, маніакальна стадія включає:
- гіпоманіакальну. Характеризується початком загальної збудженості, фізичної бадьорості та підвищеної балакучістю;
- виражену манію. Супроводжується посиленням ознак попередньої із зменшенням часу сну та короткими спалахами гніву;
- маніакальну активність. Являє собою пікову фазу збудження з нескладною швидкою мовою та рухливістю;
- фізичну неактивність. Характеризується збереженням збудженого настрою із зменшенням рухових проявів;
- реактивну. Супроводжується поверненням стану до норми при загальній пригніченості.
- початкову. Характеризується легкою загальмованістю;
- депресію, що наростає. Супроводжується занепадом настрою, відсутністю апетиту та погіршенням сну;
- виражену депресію. Обумовлюється піком пригніченості, безсонням та анорексією; реактивну. Симптоми редукуються, повертається загальна рухливість, покращується настрій.
За способом прояву стадій виділяють БАР 2 типів. Для першого характерні маніакальні чи змішані епізоди, у яких депресія перестав бути обов'язкової. При другому типі головною ознакою є тривалий (більше 4 тижнів) депресивний стан із тривалою (не менше 4 днів) манією.
Можливі ускладнення БАР
За відсутності лікування біполярного афективного розладу, дане захворювання здатне призводити до таких тяжких наслідків, як спроби суїциду (що становлять його основну небезпеку), виснаження та тривале безсоння. Ряд досліджень вказує на те, що особи з маніакально-депресивним психозом, що часто проявляється, мають на 5-12 років меншу тривалість життя, ніж у здорових людей.
Цілодобова гаряча лінія.
099-557-30-44
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте ліцензію МОЗ України.
Адреса провадження діяльності з медичної практики зазначена в ліцензії та фактична здійсненя господарської діяльності - має співпадати!!!