Викликати лікаря або отримати консультацію
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
099-557-30-44

Лікування булімії

У приватній психіатричній клініці в Києві «ПсиМір» ми створили максимально комфортні та безпечні умови для лікування булімії.
Лікування булімії

Лікування булімії

Тривалий розлад харчової поведінки веде до збоїв у роботі організму і може призвести до смерті. Психіатрична клініка «ПсиМір» у Києві забезпечує професійну допомогу та ефективне лікування булімії на будь-якому етапі.

Патологія психічної етіології є неконтрольованим поглинанням їжі з наступним агресивним очищенням шлунка. Боячись набору ваги, людина провокує блювання, робить клізми, п'є сечогінні та проносні засоби. Такі маніпуляції негативно впливають на фізичне та емоційне здоров'я.

Булімія зустрічається у 2-3 рази частіше, ніж анорексія. Грамотне лікування дозволяє назавжди подолати недугу. Але найчастіше хворий не усвідомлює проблему чи приховує напади переїдання від оточуючих. Впоратися із залежністю самостійно вкрай складно, оскільки вона пов'язана з роботою психіки.
Використовуємо сучасні препарати нового покоління
За час роботи ми залучили найкращих фахівців!
Лише на принципи доказової медицини
Поєднуємо медикаментозне лікування з психотерапевтичними.
КЛІНІКА ПСИХІАТРІЇ
У приватній психіатричній клініці
Психіатр
консультація психіатра
психіатрична допомога
приватна психіатрична допомога
психіатрична лікарня
психіатрична лікарня в Києві

Симптоми булімії

Запідозрити булімію можна за діями та зовнішніми змінами людини. Перший характерний «дзвіночок» – нездатність контролювати голод за відсутності потреби у їжі. 

Поведінкові ознаки проявляються у надмірному поглинанні їжі з наступним почуттям провини: 
  • швидке вживання великої кількості продуктів;
  • слабке пережовування, заковтування шматками;
  • оперативне спорожнення шлунка за рахунок блювання;
  • невдоволення своїм тілом, страх збільшення ваги;
  • практикування дієт та виснажливих тренувань;
  • висока тривожність, апатія;
  • занижена самооцінка, відчуття самотності.
Фізіологічні ознаки супроводжуються швидкою стомлюваністю, сонливістю, погіршенням загального самопочуття. У ході патологічного процесу у булеміка часто змінюється маса тіла, виникає одутлість обличчя, дрібні підшкірні крововиливи, що помітно оточуючим. Порушення в роботі травної системи через виклик блювотного рефлексу можуть супроводжуватися:
  • стоматологічними захворюваннями;
  • запальними процесами у гортані (ангіна, фарингіти);
  • посиленим слиновиділенням;
  • неприємним запахом із рота;
  • дерматитами, в'ялістю шкіри через зневоднення.
Без лікування булімія здатна трансформуватися в анорексію. Якісно вирішити проблему можна лише у співпраці з психіатром, психотерапевтом, дієтологом.

Причини захворювання

Найчастіше булімію діагностують у молодих людей 13-35 років. Причому жінки частіше схильні до захворювання. На розвиток патології впливають внутрішні, зовнішні та соціальні тригери.

Зазвичай все починається з обмежень у їжі на тлі бажання схуднути. Посилення дієт зрештою обертається зривом. Після безконтрольного насичення людині стає соромно: він у будь-який спосіб намагається позбутися з'їденого. Лікарі називають кілька причин, що впливають на формування булімії:
  • Соматичні порушення пов'язані з органічним ураженням кори головного мозку. Високий апетит відзначається при генетичній схильності, захворюваннях ендокринної системи, порушення обмінних процесів в організмі: гіпертиреозі, цукровому діабеті, інсулінорезистентності.
  • Особливості особистості здатні викликати аномальне обжерливість. У зоні ризику – індивіди з низькою самооцінкою, високим рівнем відповідальності, з нестабільністю між особистісним та тілесним «Я». Такі люди схильні до довгого емоційного перенапруги, відчуття безнадійності та безпорадності.
  • Поведінкові установки при вихованні та формуванні звичок нерідко стають тригером до розвитку захворювання. Це стосується вимог мами, бабусі не залишати їжу у тарілці; смачного заохочення за поведінку; критичної оцінки зовнішності із боку батьків. Прагнення дитини відповідати «рівню сім'ї» призводить до психологічних проблем.
  • Стресові ситуації, пов'язані з конфліктами, надмірним навантаженням на роботі/навчання, брак часу на відпочинок провокує вживання фастфуду та солодощів. «Смаки» допомагають зняти напругу, але заїдання стресу поступово перетворюється на єдине джерело радості та гарного настрою.
На тлі порушень у роботі ШКТ, зневоднення, ослаблення серцевого м'яза та організму загалом виникає гормональний дисбаланс. Тривалий прогрес булімії викликає судоми, серцеві напади і навіть смерть.

Цілодобова гаряча лінія.

099-557-30-44
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте ліцензію МОЗ України.

Адреса провадження діяльності з медичної практики зазначена в ліцензії та фактична здійсненя господарської діяльності - має співпадати!!!