Істеричний розлад

Викликати лікаря або отримати консультацію
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
099-557-30-44

Істеричний розлад

У приватній психіатричній клініці в Києві «ПсиМір» ми створили максимально комфортні та безпечні умови для лікування істеричного розладу особистості.
Істеричний розлад

Лікування істеричного розладу особистості

Особисті розлади руйнівно впливають на соціальне життя людини. Однак своєчасна психосоціальна терапія успішно справляється навіть із тяжкими випадками. 

Істеричний розлад особистості (психопатія, гістріонний, істероїдний розлад) характеризується надмірною емоційністю та жагою уваги. Патологія проявляється прагненням бути у центрі подій, театральною поведінкою, крайньою заклопотаністю зовнішнім виглядом. Егоцентризм, марнославство та награне поведінка негативно відбиваються на особистих та ділових відносинах. 

Комплексна діагностика в клініці «ПсиМір» у Києві допоможе виявити та визначити характер захворювання. Грамотне лікування істеричного розладу особистості забезпечить стійку ремісію. Методики, що застосовуються нашими спеціалістами, допомагають пацієнтам контролювати емоції для ведення повноцінного життя. Без кваліфікованої допомоги великий ризик прогресування психопатії, що зрештою обернеться втратою близьких, кар'єри та соціального статусу.
Використовуємо сучасні препарати нового покоління
За час роботи ми залучили найкращих фахівців!
Лише на принципи доказової медицини
Поєднуємо медикаментозне лікування з психотерапевтичними.
КЛІНІКА ПСИХІАТРІЇ
У приватній психіатричній клініці
Психіатр
консультація психіатра
психіатрична допомога
приватна психіатрична допомога
психіатрична лікарня
психіатрична лікарня в Києві

Симптоми істеричного розладу

Істеричні особистості бідні внутрішньо і несвідомо запозичують думки інших людей. У гонитві за зовнішніми враженнями вони схожі на акторів, які прагнуть похвали і оплесків. Але показна пишнота та життя «на сцені» супроводжуються постійним стресом. Хворі настільки вживаються у ролі, що перестають відчувати різницю між правдою та фантазією.
 
Перші «дзвіночки» даються взнаки у дитячому віці. Але клінічні прояви зазвичай помічають після повноліття. До фізичних симптомів патології психіатри відносять: 
  • екстравагантну зовнішність, яскравий одяг;
  • низьке чи відсутнє почуття відповідальності;
  • нездатність до завзятої систематичної праці;
  • маніпулятивна поведінка – провокації заради спокуси, симуляції захворювань, демонстративні спроби суїциду;
  • експресивну жестикуляцію, драматизм поверхневих суджень.
Психічні симптоми проявляються: 
  • у невгамовній потребі у увазі;
  • неадекватної оцінки своєї значимості;
  • схильність до еротизації міжособистісних зв'язків;
  • підвищеної навіюваності, вразливості та довірливості;
  • різких перепадах настрою.
Ядром патології лікарі вважають одержимість увагою. За відсутності інтересу до своєї персони істерик відчуває дискомфорт, аж до фізичних недуг. Навколишні часто називають таких людей вразливими творчими особистостями та приймають такими, як є. 

На жаль, самі пацієнти рідко звертаються за лікарською допомогою. На відміну від неврозів, розлади особистості вони сприймають як свою характерну особливість. До психіатра звертаються лише у випадках, коли відхилення поведінки від норми безпосередньо позначається на якості життя: 
  • заважає будувати романтичні стосунки;
  • загрожує розлученням, втратою друзів та роботи;
  • негативно відбивається на веденні майнових та фінансових справ.
При підозрі на наявність недуги у близької людини психіатри рекомендують звернутися до клініки за консультацією та постановкою попереднього діагнозу. На початковому етапі лікування істеричного розладу особи проводиться без медикаментозної терапії.

Причини розвитку істеричного розладу

У науковому співтоваристві немає єдиної думки про джерела виникнення патології. Багато психіатрів вважають, що вона має багатофакторне походження. Лікарі психодинамічного спрямування найбільш ймовірними ризиками називають поєднання трьох факторів: 
  • генетичні особливості;
  • сімейне виховання та умови навколишнього середовища;
  • ушкодження мозку чи важка хвороба під час раннього розвитку.
Серед успадкованих характеристик характеру не виключені підвищена емоційність, вразливість, нездатність помічати деталі. Також істеричний розлад здатний формуватися під впливом батьківських установок. При недостатній увазі дитина починає вигадувати кризи для спонукання старших до піклування. Подібна стратегія поведінки здатна формуватися і при проблемних відносинах з учителем та/або однокласниками. 

Соціокультурні теоретики не виключають, що передумови виникнення розладу криються в нормах і очікуваннях сучасного суспільства. Воно стимулює привертати себе увагу неординарної зовнішністю і вчинками, домагатися захоплення.

Види істеричних розладів

За вираженістю характерологічних характеристик виділяють:
  • істеричний радикал особистості – входить у норму;
  • акцентуація особистості за істеричним типом - крайній варіант норми;
  • Істеричний розлад особистості – вже хвороба

Крім пацієнтів з класичним ІРО також зустрічаються: 
  • гіпертимні особи – активні інфантильні «угодники», які прагнуть потурати бажанням оточуючих;
  • псевдології - патологічні брехуни та міфомани;
  • істеромазохісти - мазохісти-власники співчувають і допомагають, але насправді прагнуть контролю над чужим життям;
  • істероїпохондрики – заміщають емоції тілесними відчуттями (втратою голосу, спазмами, тремором рук та ін.), розраховуючи на жалість та турботу;
  • "фанатики почуттів" - ідеалізують і одержимо служать партнеру, при розриві відносин схильні до переслідування і прагнуть реваншу;
  • дисоціативні – рідкісний розлад, що характеризується співіснуванням двох особистостей в одному тілі.
Можливі ускладнення захворювання
Без лікування істеричний розлад особистості під впливом тих чи інших факторів протягом життя здатний:
  • субкомпенсуватись – пацієнт частково адаптується під навколишню обстановку, але продовжує відчувати складності;
  • розвиватися – при прогресуванні недуги проблеми у спілкуванні наростатимуть, з'являться складнощі з виконанням обов'язків на роботі, напади паніки та депресії;
  • декомпенсуватися – симптоми захворювання посиляться, з'являться супутні афективні розлади, схильність до самообману у гіпертрофованому вигляді. Це своє чергу загрожує вчиненням асоціальних вчинків і порушенням закону.
Декомпенсувати хвору людину можуть проблеми з близькими та колегами, скандал із сусідом, психотравма, хвороба, вживання спиртного чи наркотиків. Тяжкі психологічні порушення здатні викликати напади ядухи і нудоти, рухові розлади, підвищення температури.

Гармонійні стосунки у сім'ї, стабільність на роботі та здоровий спосіб життя, навпаки – компенсують розлад. Пацієнт який пройшов лікування істеричного розладу особистості під контролем досвідченого лікаря адаптується під нові реалії і безпроблемно взаємодіє з оточуючими.

Цілодобова гаряча лінія.

099-557-30-44
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте ліцензію МОЗ України.

Адреса провадження діяльності з медичної практики зазначена в ліцензії та фактична здійсненя господарської діяльності - має співпадати!!!