Нарцисичний розлад

Викликати лікаря або отримати консультацію
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
099-557-30-44

Нарцисичний розлад

У приватній психіатричній клініці в Києві «ПсиМір» ми створили максимально комфортні та безпечні умови для лікування нарцисичного розладу особистості.
Нарцисичний розлад особистості

Лікування нарцисичного розладу особистості

Нарцисичне розлад особистості (НРО) – це психічний стан, який характеризується перебільшеною зарозумілістю, завищеною самооцінкою, впевненістю у своїй унікальності та чарівних зовнішніх даних, хворобливою фіксацією на власних, як правило, уявних здібностях, талантах, досягненнях та успіхах, відсутністю емпатії, високої емпатії зневагою до оточуючих. Приватна психіатрична клініка «ПсиМір» у Києві займається лікуванням нарцисичного розладу особистості будь-якій стадії розвитку захворювання. Наші фахівці, які мають багаторічний досвід роботи, забезпечують точну діагностику, ефективне лікування в домашніх, амбулаторних або стаціонарних умовах, профілактику рецидивів.
Використовуємо сучасні препарати нового покоління
За час роботи ми залучили найкращих фахівців!
Лише на принципи доказової медицини
Поєднуємо медикаментозне лікування з психотерапевтичними.
КЛІНІКА ПСИХІАТРІЇ
У приватній психіатричній клініці
Психіатр
консультація психіатра
психіатрична допомога
приватна психіатрична допомога
психіатрична лікарня
психіатрична лікарня в Києві

Симптоми НРО

Протягом століть нарцисизм сприймався як прояв поганого характеру, проте на початку минулого століття кілька видатних учених у галузі психіатрії, серед яких був Зігмунд Фрейд, запропонували класифікувати нарцисичні відхилення як окрему категорію психічних розладів, які потребують лікування. Ознаки розладу нарцисичного характеру починають виявлятися у дитячому віці та зберігаються протягом усього життя. За оцінкою фахівців, НРО немає нічого спільного з почуттям власної гідності, адекватною самооцінкою і самоідентифікацією.
Згідно з Міжнародною класифікацією хвороб 10-го перегляду (МКХ-10), нарцисичне розлад особистості діагностується за наявності як мінімум 5 симптомів з наступного списку характерних ознак: 
  • перебільшення своїх здібностей, досягнень, зовнішності;
  • потреба у демонстративному вираженні постійного захоплення;
  • схильність до самолюбування;
  • прагнення домінування;
  • зарозуміле та зневажливе ставлення до людей, особливо до тих, хто, на думку нарциса, перебуває на нижчому ступені соціальних сходів;
  • безапеляційність суджень;
  • експлуатація міжособистісних відносин (здатність маніпулювати оточуючими задля досягнення власних цілей);
  • низький рівень або повна відсутність емпатії (емоційна холодність по відношенню до інших людей);
  • відкритий прояв заздрощів до успіхів інших та впевненість у заздрості оточуючих по відношенню до власної персони;
  • відсутність почуття подяки;
  • схильність до нарочито-демонстративної, театральної чи деструктивної поведінки;
  • впевненість у власній правоті та компетентності у всіх сферах науки, мистецтва, медицини та ін;
  • знецінення чужих заслуг, успіхів, достоїнств та досягнень;
  • хворобливе сприйняття критики, яке проявляється у вигляді образ, мстивості та спалахів неконтрольованого гніву;
  • схильність до необгрунтованих фантазій щодо своїх майбутніх успіхів, визнання, слави;
  • відмова від визнання власних помилок та невдач.

Фізичні симптоми хвороби

Нарцисичне розлад особистості супроводжується погіршенням фізичного здоров'я, яке прогресує у міру розвитку основного захворювання:
  • розлад сну;
  • головні болі;
  • зниження чи повна втрата апетиту;
  • емоційна нестабільність, коли він ейфорія від очікування майбутніх успіхів змінюється глибокої депресією;
  • статева дисфункція;
  • анорексія.

Стадії нарцисичного розладу

Психіатри виділяють 3 стадії розвитку нарцисичного розладу особистості:
  • Легка, при якій у людини спостерігаються деякі ознаки недуги, що не заважають їй адаптації до навколишнього середовища та спілкування з іншими людьми. Він відрізняється амбітністю, впевненістю в собі, самодостатністю, часто успішним у роботі. Йому не чуже помірне співчуття та інтерес до оточуючих.
  • Середня стадія характеризується посиленням симптоматики. Хворий стає зарозумілим, заздрісним, деспотичним, грубим і зарозумілим. Різко знижується здатність критичного сприйняття своєї особи. Зникає здатність до емпатії. Відсутність уваги та зацікавленості до оточуючих негативно впливає на особисте життя, взаємини з колегами та партнерами. Критичні зауваження на свою адресу сприймає агресивно.
  • Тяжка стадія, для якої властиві яскраво виражені симптоми нарцисизму у поєднанні з деструктивною поведінкою. Хворий будує нездійсненні проекти, втрачає зв'язок із реальністю, відмовляється від дотримання громадських і законів. З'являються тривожність, депресивні стани, фобії, що він намагається заглушити з допомогою алкоголю чи наркотиків. Відсутність емпатії призводить до повного розриву з оточенням. Виявляються параноїдальні настрої, біполярні розлади, галюцинації, психози.
Причини розвитку недуги
Розвиток розладу особистості нарцисичного спектру активно вивчається психіатрами протягом тривалого часу, проте причини до кінця не досліджені до наших днів. Імовірно, в основі недуги можуть лежати такі фактори:
  • генетична схильність;
  • перекоси у вихованні, отримані у ранньому дитинстві. Нарцисизм особливо часто спостерігається у людей, які з дитинства звикли до постійної уваги та захоплення з боку батьків та членів сім'ї, необґрунтованим заохоченням, перебільшенню їх заслуг, здібностей та геніальності. До схожого результату призводить виховання в середовищі емоційно холодних людей, не здатних до проявів кохання та турботи, які навмисно знецінюють досягнення дитини та висувають до неї завищені вимоги;
  • тривале перебування в психотравмуючої ситуації, коли людина переживає фізичне, психологічне чи сексуальне насильство, відчуває приниження та страху. Нарцисичне розлад особистості виступає у ролі захисного механізму, що допомагає вижити і впоратися зі приниженням;
  • соціальні аспекти – заохочення індивідуалізму, споживчого ставлення до життя, байдужості до чужих проблем та здатності добиватися своєї мети за будь-яку ціну.
Методи терапії НРО
Лікування нарцисичного розладу особистості передбачає переважно медикаментозні та психотерапевтичні методи в домашніх умовах. Медикаментозна терапія проводиться для стабілізації стану та усунення супутніх факторів, таких як тривожність, фобії, депресивні стани. Препаратів на лікування НРО немає. Пацієнт у призначений час відвідує клініку для розмов з лікуючим психіатром, проведення індивідуальних та групових сеансів психотерапії. Відмінностей у методах лікування чоловіків та жінок немає. 

При гострих проявах захворювання (спалахах неконтрольованої агресії, прагненні завдати шкоди собі та оточуючим, суїцидальних схильностях) пацієнту пропонується стаціонар, де він перебуває під постійним наглядом кваліфікованого персоналу, готового будь-якої миті прийти на допомогу. Лікар контролює особливості перебігу захворювання, усуває можливі негативні реакції, визначає ефективність терапії, коригує дозування призначених препаратів. Наша клініка має в своєму розпорядженні два власні стаціонари в Києві з затишними комфортабельними палатами на 2-5 місць з усіма зручностями класів економ, стандарт, комфорт і преміум.

Цілодобова гаряча лінія.

099-557-30-44
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте ліцензію МОЗ України.

Адреса провадження діяльності з медичної практики зазначена в ліцензії та фактична здійсненя господарської діяльності - має співпадати!!!