Cтрахи та фобії

Викликати лікаря або отримати консультацію
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
099-557-30-44

Cтрахи та фобії

У приватній психіатричній клініці в Києві «ПсиМір» ми створили максимально комфортні та безпечні умови для лікування страхів та фобій.
Лікування страху та фобій

Лікування страху та фобій

Фобії є різновидом тривожного розладу, котрим характерно виникнення почуття неконтрольованого і необгрунтованого страху. Воно може бути спровоковане різними об'єктами (тваринами, предметами, людьми) чи життєвими ситуаціями. Наявність фобії здатна завдавати серйозного душевного дискомфорту не тільки самій людині, але і її близьким і оточуючим. У деяких випадках спонтанне прояв страху може призводити до виникнення справді небезпечних ситуацій, ставлячи під загрозу здоров'я і життя.

Психіатрична клініка «ПсиМір» пропонує лікування фобій у Києві вдома (з амбулаторним відвідуванням) та в умовах стаціонару. Ми допомагаємо пацієнтам з різними формами проявів неконтрольованого страху незалежно від їхнього етапу (терміну виникнення) та тяжкості перебігу захворювання. Гарантуємо конфіденційність та індивідуальний підхід до кожного хворого.

Наша клініка надає консультативну підтримку родичам пацієнтів, які проходять лікування страху. Вона дозволяє збільшити загальну ефективність терапії за рахунок сприятливого впливу на хворого на його близьке оточення.
Використовуємо сучасні препарати нового покоління
За час роботи ми залучили найкращих фахівців!
Лише на принципи доказової медицини
Поєднуємо медикаментозне лікування з психотерапевтичними.
КЛІНІКА ПСИХІАТРІЇ
У приватній психіатричній клініці
Психіатр
консультація психіатра
психіатрична допомога
приватна психіатрична допомога
психіатрична лікарня
психіатрична лікарня в Києві

Симптоми фобій та страхів

На те, що людині потрібна медична допомога, вказують такі фізичні реакції, що виявляються при дії подразника, як:
  • тремор кінцівок, тремтіння у всьому тілі;
  • різке та сильне запаморочення;
  • задишка, утруднене дихання;
  • прискорений пульс;
  • нудота, неприємні відчуття у черевній ділянці.
При цьому спостерігаються такі психічні прояви:
  • бажання втекти з «небезпечного» місця;
  • знижений контроль за власною поведінкою;
  • розсіяність уваги та порушення комунікації з оточуючими.
Негативні реакції здатні проявлятися не тільки під час неспання, а й під час сну (коли у складі сновидінь пацієнт бачить об'єкти, що викликають тривогу).

Причини виникнення фобій

Лікування необґрунтованих страхів найчастіше потрібне людям, які мають:
  • генетичну схильність (наявність предків, які страждали на зазначене захворювання);
  • залежність від алкоголю чи психоактивних препаратів;
  • черепно-мозкові травми;
  • інші захворювання нервово-психічного характеру.
У найбільшій групі ризику перебувають особи, котрим характерна наявність відразу кількох із перелічених вище чинників.

Можливі ускладнення

При запущених фобічних станах існує ризик виникнення: 
  • порушень сну; зниження лібідо; суїцидальних думок; алкогольної чи  наркотичної залежності; депресивних станів; неврозів та інших нервових порушень; відхилень соціальної поведінки.
Щоб уникнути їх, слід якомога раніше звернутися за допомогою до спеціалізованої установи.

Способи терапії фобій

Лікування фобій і страхів включає 2 основних напрямки - медикаментозний і психотерапевтичний. Перше передбачає призначення препаратів, здатних усунути симптоматичні прояви захворювання. В тому числі:
  • антидепресанти. Показані пацієнтам, які перебувають у тяжкому душевному (у тому числі – депресивному) стані. Без їх застосування неможливо проводити ефективну терапію на тяжкій і, часто, середній стадіях;
  • бета-блокатори. Скорочують природне вироблення гормонів стресу, завдяки чому дозволяють суттєво зменшити його психоемоційні прояви у пацієнта;
  • транквілізатори. Знижують ступінь занепокоєння та забезпечують нормалізацію психічного стану. Не підходять для тривалого застосування через звикання та зниження ефективності. Використовуються разом із іншими препаратами;
  • нейролептики. Застосовуються у важких ситуаціях, коли фобічні стани пов'язані з суїцидальними нахилами та іншими психічними порушеннями. Забезпечують почуття спокою, пов'язане із сонливістю, загальмованістю та збільшеною стомлюваністю, через що вимагають обережного використання.
Окрім лікування необґрунтованого страху за допомогою медикаментів, активно застосовується і психотерапія. Вона спрямовано виявлення самих причин фобічних проявів з наступною корекцією з допомогою правильних установок. Включає різні методики: нейролінгвістичне програмування, гіпнотерапію і т. д. Важливо, що звичайний психолог (тим більше - не володіє значним досвідом в лікуванні страхів і фобій) не завжди здатний надати необхідну допомогу. Для гарантії максимальної ефективності терапії, вона повинна проводитися в стаціонарі, який має всі необхідні препарати, і під наглядом профільних фахівців - психіатрів і психотерапевтів.

Цілодобова гаряча лінія.

099-557-30-44
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте ліцензію МОЗ України.

Адреса провадження діяльності з медичної практики зазначена в ліцензії та фактична здійсненя господарської діяльності - має співпадати!!!