Уникаючий розлад

Викликати лікаря або отримати консультацію
Ви можете за телефоном:+38-099-557-30-44
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
ПОТРІБНА ДОПОМОГА?
099-557-30-44

Уникаючий розлад

У приватній психіатричній клініці в Києві «ПсиМір» ми створили максимально комфортні та безпечні умови для лікування уникаючого розладу особистості.
Лікування уникаючого розладу особистості

Лікування уникаючого розладу особистості

Уникаючий розлад особистості є порушенням, при якому спостерігається ухилення хворого від соціальної взаємодії з іншими людьми. Воно викликається страхом отримання гострих негативних емоцій у результаті потенційної критики чи відкидання особистості соціумом. Дане порушення відрізняється стабільністю, і у разі відсутності кваліфікованої допомоги посилюється або переходить у хронічну стадію.

Приватна психіатрична клініка «ПсиМір» у Києві здійснює лікування розладу особистості, що уникає, з використанням перевірених методик і сертифікованих препаратів. Ми гарантуємо своїм пацієнтам повну анонімність та не розголошуємо інформацію про проходження терапії третім особам. Після закінчення лікування пропонуємо реабілітаційну підтримку, а також надаємо екстрену допомогу у разі виникнення рецидивів тяжкого стану. Все це дозволяє за короткий період часу досягти максимальної ефективності у вигляді стійкої ремісії.
Використовуємо сучасні препарати нового покоління
За час роботи ми залучили найкращих фахівців!
Лише на принципи доказової медицини
Поєднуємо медикаментозне лікування з психотерапевтичними.
КЛІНІКА ПСИХІАТРІЇ
У приватній психіатричній клініці
Психіатр
консультація психіатра
психіатрична допомога
приватна психіатрична допомога
психіатрична лікарня
психіатрична лікарня в Києві

Симптоми порушення

Для людей з уникаючим розладом особистості характерні такі особливості поведінки:
  • навмисне мінімізування соціальної активності;
  • вибір роду діяльності, що не передбачає спілкування із сторонніми; проведення дозвілля на самоті;
  • відмова від відвідування кінотеатрів, ресторанів та інших громадських місць;
  • ухилення від тривалих діалогів із знайомими;
  • відсутність елементів невербальної комунікації (жестів, поглядів);
  • загальна загальмованість, найчастіше – невиразна мова;
  • хвороблива реакція на легку критику
Крім цього, спостерігаються такі психічні симптоми: постійна напруженість; відсутність енергії, низький настрій; тривале порушення сну; плаксивість; занижена самооцінка; утруднена концентрація; низька працездатність; апатичність.

З боку організму типові такі соматичні ознаки розладу: тремтіння, тремор кінцівок; панічні атаки; висока пітливість; больові відчуття в голові, животі та грудній клітці; тривала м'язова напруга; запаморочення; почервоніння шкіри в області шиї та обличчя.

Зазначені симптоми виявляються або посилюються під час соціального контакту та після його завершення.

Причини уникаючого розладу

На ефективність лікування розладу особистості, що уникає, впливає правильне визначення причин його появи. Порушення може бути спровоковане спадковими факторами або повністю набутим. У першому випадку впливає як генетика, а й негативні стереотипи поведінки. Сприймаються дітьми від батьків, які мають цей розлад, вони формують страх до соціальної активності та підвищену чутливість до критики. У другому випадку основними причинами, що провокують виникнення порушення, є:
  • гіперопіка та авторитарні методи виховання;
  • погана сімейна обстановка з частими конфліктами;
  • недостатнє спілкування з однолітками у ранньому віці;
  • багатий негативний досвід соціальної взаємодії;
  • нестійкий тип особистості.
Зазначені фактори можуть надавати сукупний вплив, призводячи до більш важких станів та сприяючи швидкому переходу порушення у хронічну фазу. Важливими є і фізіологічні процеси головного мозку, зокрема – баланс у нейромедіаторній системі. При виникненні збоїв вироблення гамма-аміномасляної кислоти зростає тривожність, а разом з нею і схильність до стресових ситуацій.

Стадії розладу

Уникаючий розлад не має чітко виражених етапів розвитку, але при цьому має схильність до посилення з часом. Гострі порушення, спричинені свіжими тригерними факторами, здатні переходити до хронічних. Останні відрізняються широким спектром характерних симптомів, а також загальним тяжкістю стану.

Лікування застарілого розладу особистості, що уникає, триває довше і вимагає застосування розширеної методики. Так, велика увага приділяється індивідуальній та груповій психотерапії.
Можливі ризики та ускладнення
За відсутності необхідної допомоги у пацієнтів з розладом, що ухиляється, можуть спостерігатися наступні ускладнення: 
  • депресії;
  • гострі психози;
  • афективні реакції;
  • схильність до алкоголізму та вживання психоактивних речовин;
  • іпохондрія;
  • порушення сексуальної поведінки, безладні зв'язки.
У деяких випадках можливі інші негативні наслідки, пов'язані з підвищеною психоемоційною чутливістю.

Цілодобова гаряча лінія.

097-557-30-44
м.Київ, вул. Оноре Де Бальзака 6г
Звертаємо Вашу увагу, не один псевдолікарський центр реабілітації, не має права займатися медикаментозним лікуванням, при зверненні на лікування вимагайте ліцензію МОЗ України.

Адреса провадження діяльності з медичної практики зазначена в ліцензії та фактична здійсненя господарської діяльності - має співпадати!!!